نماد سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ ویستا وب

طراحی سایت کافی شاپ

طراحی سایت کافی شاپ

طراحی وب سایت کافی شاپ چیست؟

آیا شما مدیر یک کافی شاپ یا کافه هستید و می‌پرسید که طراحی سایت کافی شاپ چه نتیجه ای دارد؟ ‌وب‌سایت بهترین  وسیله برای هویت بخشیدن به کافه شما است. به شما این امکان را می‌دهد که  برندتان را معرفی کنید.  با نقدهای آنلاین منفی مبارزه کنید. اگر می‌خواهید بازاریابی آنلاین خود را ارتقا دهید، باید یک ‌وب‌سایت برای کافی شاپ خود بسازید.

داشتن یک وب سایت برای کافی شاپ تان ضروری است. چرا؟

قبلا راه موفقیت یک کسب وکار رعایت نکاتی بود مانند: منظم بودن، ارائه خدمات با کیفیت بالا، قیمت منصفانه، اجاره کردن مکان در قسمت مناسب و برخی نکات دیگر. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، فعالیت در فضای آنلاین به گزینه های قبلی اضافه شده و چه بسا از بسیاری از آن ها مهم تر است. دقت کرده اید که همه‌مان وقت زیادی را در اینترنت می‌گذرانیم؟ ما مکان‌های تفریحی، لباس و غذای مورد نیاز، کتاب ها و بسیاری نیازهای دیگرمان را در اینترنت جست و جو می کنیم. داشتن یک وب سایت حرفه ای برای کافی شاپ شما، باعث می شود علاوه بر فضای واقعی در دنیای مجازی هم دیده شوید و مشتری جذب کنید. چه دلیلی از این مهم تر؟

چرا داشتن وب‌سایت برای کافی‌شاپ‌ها اهمیت دارد؟

وب‌سایت‌ها اطلاعات مفیدی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

مانند ساعات کاری، منوی پیشنهادی، اطلاعیه‌های استخدام، معرفی کارکنان و… همچنین شما را به عنوان یک کسب‌وکار قانونی آنلاین معرفی می‌کنند.

طراحی سایت کافی شاپ

ویژگی‌های مهم طراحی وب‌سایت کافی‌شاپ

1- معرفی منو کافی شاپ در سایت کافی شاپ

ممکن است کسانی که به‌ تازگی با کافی‌شاپ شما آشنا شده‌اند بخواهند با منوی کافی شاپ شما آشنا شوند. نوشدنی‌ها و غذاهایی که سرو می‌کنید را در قالب یک منوی آنلاین فهرست کنید.

2-درج آدرس شعب کافی شاپ در سایت کافه

اگر کافی‌شاپ شما شعبه‌های متعددی دارد، یک صفحه اختصاصی «موقعیت‌ها» ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان را در جریان قرار دهید. اطلاعات مهم مانند آدرس، ساعت کاری و اطلاعات تماس و پیوند شبکه‌های اجتماعی را در این صفحه قرار دهید.

3- تبلیغ و فروش محصولات جانبی در سایت کافی شاپ

برخی از کافی‌شاپ‌ها فقط نوشیدنی نمی‌فروشند. هر محصولی که دارید اعم از قهوه، لیوان، گیفت کارت و… را می‌توانید در قسمت فروشگاه وب‌سایتتان عرضه کنید.

طراحی سایت کافی شاپ

4- ثبت سفارش بیرون‌بر در وب سایت کافه

سفارشات بیرون‌بر برای کافی‌شاپ‌ها یک جریان درآمد اضافی ایجاد می‌کنند و می‌توانند فراتر از محدوده فروشگاه فیزیکی خود فعالیت کنند.

استارباکس به تازگی فروشگاه های «walk-thru» را معرفی کرد، که در آن مشتریان قبل از گرفتن نوشیدنی‌های خود از فروشگاه، از طریق یک برنامه تلفن همراه سفارش می‌دهند.

5- رزرو میز تولد در وبسایت کافی شاپ

برگزاری تولد در کافی‌شاپ امروزه طرفداران خاص خودش را دارد. قابلیت رزرو میز تولد و انتخاب تم میزآرایی و… یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که می‌توانید به وب‌سایت خود اضافه کنید.

مزایای بسیار زیاد دیگری هم هستند که داشتن یک وب سایت کافی شاپ در اختیار شما قرار می‌دهد. این موارد عبارتند از:

مزایای طراحی وب‌سایت برای کافی‌شاپ

 بهبود تصویر برند توسط سایت کافه

رسانه‌های اجتماعی برای ‌کسب‌وکار شما عالی هستند، اما داشتن ‌وب‌سایت به شما کنترل بسیار بیشتری برای حفظ تصویر برندتان می‌دهد.

به‌روزنگهداری اطلاعات کسب‌وکار در سایت کافه

سایت‌های معرفی کافه‌ها مکان بسیار خوبی برای بازاریابی کافی شاپ شما هستند. بااین‌حال، در بیشتر موارد، اطلاعات آن سایت‌ها به روز نیستند. با راه‌اندازی وب‌سایت اطمینان حاصل می‌کنید که اطلاعاتتان دائما به‌روزرسانی می‌شوند.

کسانی که به تازگی با کافی‌شاپ شما آشنا شده‌اند ممکن است بخواهند با آیتم‌هایی که در کافی شاپ تان سرو می‌کنید، آشنا شوند. بنابراین تمام اقلام غذایی که سرو می‌کنید، از کاپوچینو گرفته تا آمریکایینو، را در یک منوی آنلاین فهرست کنید. فراموش نکنید که جزئیات مهمی را اضافه کنید، مانند اینکه آیا از شیر غیر لبنی نیز استفاده می‌کنید. اگر چنیدن شعبه دارید مشخص کنید که آیا منوها در هریک از این شعب متفاوت است یا خیر.

 افزایش مشتریان کافی شاپ

یکی از بزرگترین مزایای داشتن ‌وب‌سایت این است که می‌توانید رتبه خوبی در گوگل و سایر موتورهای جستجو داشته باشید. موتورهای جستجو به صفحات اجتماعی توجه زیادی نمی‌کنند. بااین‌حال، گوگل و سایر موتورهای جستجو به وب‌سایت‌های خوش‌ساخت با محتوای ارزشمند بسیار اهمیت می‌دهند. داشتن یک ‌وب‌سایت به موتورهای جستجو این امکان را می‌دهد که اطلاعات بیشتری در مورد ‌کسب‌وکار شما ارائه دهند.

 افزایش اعتماد و وفاداری مشتری کافه

مشتریان قبل از بازدید از کافی شاپ شما، می‌خواهند بدانند که سایرین در مورد آن چه نظری دارند. اجازه ندهید وب‌سایت‌های شخص ثالث منبع اطلاعات در مورد کافی شاپ شما باشند. ‌وب‌سایت شما مکان مناسبی برای ایجاد اعتماد درخصوص برند شما است. حتی می‌توانید نظرات صفحه گوگل بیزینس خود را مستقیماً به ‌وب‌سایت خود اضافه کنید. این کار باعث می‌شود نظرات شما به جای کپی و چسباندن توصیفات، قانونی‌تر به نظر برسد.

درج و مدیریت اطلاعیه های كافی شاپ :

اين بخش خيلی مانسب است برای اعلام تغییر زمان کار رستوران و یا آمدن خدمات جدید و يا شخصيت و چهره های معروف میتوانید این اطلاعات و اخبار را فقط برای کاربران ثبت نام شده در نظر بگیرید تا از اینرو کاربران و بازدید کنندگان وب سایت شما افزایش پیدا كند.

رقابت با کافی شاپ های بزرگتر توسط سایت کافی شاپ

کافی‌شاپ‌های کوچکتر بودجه کمتری برای بازاریابی، برندسازی و حتی آموزش دارند. بااین‌حال، اینترنت یک فرصت است. با ایجاد یک وب سایت، استفاده از بهترین شیوه‌های سئو برای رقابت با برندهای بزرگتر آماده خواهید کرد.

طراحی سایت کافی شاپ

امکانات طراحی سایت ویستاوب

 اتصال به سرویس پیامک‌رسان

وقتی پیام کوتاه را با سایر اشکال بازاریابی مانند ایمیل، تماس تلفنی، آگهی و تبلیغات مقایسه می‌کنیم، پیامک به وضوح از تمامی این ابزارهای بازریابی برتر است. تقریباً فقط 22 درصد از مردم یک ایمیل را باز می‌کنند در حالی که نرخ بازشدن پیامک‌ها 98 درصد است.

یک متن جذاب، ارسال شده در زمان مناسب می‌تواند هزاران مشتری را به کافه شاپ شما جذب کند. پیامک انبوه فقط یک ابزار بازاریابی نیست. در واقع، شما می‌توانید هویت برند خود را ایجاد کنید و با ارسال پیام تبریک تولد، استفاده از کدهای کوپن برای افزایش فروش و به حداکثر رساندن نرخ تبدیل، به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهید.

 

 اتصال به باشگاه مشتریان توسط سایت کافه

آیا می‌دانستید که مشتریان فعلی 67 درصد بیشتر از مشتریان جدید هزینه می‌کنند؟

اگر به ازای هر X خریداری شده قهوه رایگان ارائه دهید، مشتریان انگیزه بیشتری برای مراجعه مکرر به شما خواهند داشت. همچنین برنامه‌های وفاداری به شما کمک می‌کنند اطلاعات مربوط به مشتریان، مانند جزئیات تماس، زمان و تاریخ بازدید آنها را به دست آورید. برخی دیگر از مزایای باشگاه مشتریان عبارت‌اند از:

 مزایای طراحی سایت ویستاوب

جمع‌بندی طراحی وب سایت کافی شاپ

ورود به دنیای آنلاین از طریق راه‌اندازی وب‌سایت به کافی‌شاپ شما اجازه می‌دهد جامعه مشتریان خود را در هر گوشه از زمین گسترش دهید. امیدوارم این مقاله اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری در مورد ‌وب‌سایت کافه خود نیاز داشتید در اختیار شما قرار داده باشد. اگر در مورد این موضوع سؤالی دارید، لطفاً در قمست نظرات با ما در میان بگذارید.

خروج از نسخه موبایل