بدون شک  امروزه طراحی یک وب‌سایت برای معرفی نوع کار، خدمات و محصولات امری اجتناب ناپذیر است. به بیان دیگر کسب‌وکارهایی که در دنیای آنلاین برای خود جایگاهی را درست نکرده اند. محکوم به از دست دادن تعداد زیادی از مشتریان خود هستند. در این مقاله سعی شده به معرفی دلایل اهمیت طراحی سایت برای یک کسب و کار ها پرداخته شود.

۱. جستجو در گوگل برای خرید و دریافت خدمات

شما به عنوان مدیر یک بیزنس، باید اگاه باشید که مشتریان شما، برای تحقیق در مورد محصول یا خدماتی که به دنبال آن هستند، کجا جستجو می کنند و به دنبال تامین کنندگان نیاز خود هستند. در دنیای امروز اکثر افراد یا به طور دقیق تر، 93% از افراد برای انجام تحقیق و بررسی های خود، در اینترنت جستجو می کنند. به ویژه Google که به عنوان مرجع و بزرگ ترین موتور جستجو در اینترنت است.

از این رو، به اهمیت طراحی سایت برای کسب و کار ها پی می بریم. چرا که بیشتر تصمیمات تجاری، با جسجتو در گوگل انجام می شود. به این معنی که اگر شما سایت ندارید، 93% از مشتریان بالقوه بازار خود را از دست داده و فقط به 7% از آن ها می توانید بفروشید!

۲. اهمیت طراحی سایت در حرفه ای بودن شما

دلیل دیگری که اهمیت و ضرورت طراحی سایت را نشان می دهد، این است که بخش بزرگی از بازار، در صورتی که سایت نداشته باشید، اصلا به حساب نیاورده و روی محصولات یا خدمات شما حساب باز نمی کنند!

امروزه با توجه به پیشرفت های فراوان در عرصه دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای مختلف آنلاین، شرکت ها یا بازار هایی که وب سایت ندارند، از نظر خیلی از کاربران قدیمی بوده و به نظر آن ها، محصولات مناسبی توسط این کسب و کار ها، ارائه نخواهد شد و این تصور را به کاربر می دهد که شرکت مورد نظر، ضعیف است!

۳. دسترسی آسان به شما برای کاربران در سایت

داشت یک وب سایت، این فرصت را برای شما به وجود می آورد که کاربران، راحت تر شما را پیدا کرده و درمورد شما یا خدمات و محصولاتتان اطلاعات کسب کنند. همچنین به پاسخ سوالاتی که در حیطه فعالیت شما دارند، برسند!

همچنین یک وب سایت خوب می تواند انواع دیگر بازاریابی را برای شما آسان تر نماید. به طور مثال با تبلیغات (ad) مختلف در اینترنت، می توانید کاربران خود را به یک صفحه فرود یا landing page خاص مورد نظر خود هدایت کرده و با ارائه خدمات یا محصولات مورد نظرتان، دسترسی را برای کاربران به تمامی بخش های کسب و کار خود آسان کنید.

۴. هزینه مناسب طراحی سایت در مقابل مزیت های بی شمار

یکی دیگر از نکاتی که اهمیت و ضرورت طراحی سایت را توجیه می کند، هزینه های پایین در مقابل مزیت های بسیاری است که در قبال آن دریافت خواهید کرد. با توجه به نیاز های شما، کاربران یا مشتریانتان، امکانات خاصی که در وب سایت خود نیاز دارید و پارامتر های دیگر، می توانید تعرفه های مختلفی که از طرف سرویس دهنده های طراحی سایت ارائه می شود، انتخاب کنید. در قسمت تعرفه های طراحی سایت در این قسمت، می توانید تعرفه های طراحی سایت تیم ویستاوب را مشاهده کنید.

۵. ضرورت طراحی سایت در نرخ بازگشت سرمایه (ROI)

از دیگر نکاتی که اهمیت طراحی یک سایت خوب را مشخص می کند. به شرکت شما نرخ بازگشت سرمایه مثبتی می دهد. زمانی که شما شروع به فروش و ارائه خدمات می کنید. هزینه هایی را بابت آن پرداخت خواهید کرد که بخشی از این هزینه ها نیز، صرف تبلیغات خواهد شد. حال شما با هزینه ای کمتر و اولیه، سایت خود را خواهید داشت و توسط آن، فروش و ارائه خدمات خود را خارج از محدوده زمان و مکان چندین برابر کرده و در نتیجه، نسبت به هزینه های اولیه بسیار پایین، فروش بسیار بالایی خواهید داشت.

این امر باعث می شود که نرخ بازگشت سرمایه شما با ریسک بسیار پایین، همیشه مثبت بوده و سود خوبی داشته باشید.

۶. یک بار طراحی سایت و برای همیشه

یکی دیگر از مزیت های فوق العاده طراحی سایت، این است که وقتی شما یک بار، روی آن سرمایه گذاری می کنید، تا ابد برای شما باقی مانده و به کار خود ادامه خواهد داد. کدام روش بازاریابی را می شناسید که با یک بار اقدام، همیشه باقی بماند و برای شما سودآور باشد؟

زمانی که شما روی روش های مختلف بازاریابی و تبلیغات سرمایه گذاری می کنید، مانند آگهی روزنامه، بیلبورد و… با یک بار هزینه، یک نتیجه معین دریافت خواهید کرد .پس از زمانی مشخص، تمام می شود. حال اگر در این سرمایه گذاری، نتیجه مطلوبی دریافت نکنید. هزینه زیادی پرداخته اید که باز نخواهد گشت و از طرفی، تبلیغات نیز تمام شده و از بین رفته است! به عبارت دیگر، نرخ بازگشت سرمایه شما منفی بوده و شرکت متحمل ضرر شده است!

اما اهمیت طراحی یک سایت حرفه ای آن جایی مشخص می شود که شما با یک بار هزینه، یک بستر بازاریابی همیشگی برای خود خواهید داشت که توسط آن، در هر زمانی می توانید بازاریابی کنید و نرخ بازگشت سرمایه خود را به سمت مثبت تغییر دهید!

۷. ایجاد فرصت های خوب خارج از کشور با طراحی سایت

با در اختیار داشتن یک وب سایت، این امکان وجود دارد که هرکسی در هرجای دنیا، محصولات یا خدمات شما را جستجو، پیدا و خریداری کند. با امکان فروش آنلاین یا ارائه خدمات مجازی مانند ویدئو و… در سایت، تمامی افراد دنیا مشتریان بالقوه شما خواهند بود!

۸. پایگاه داده قوی و دسترسی آسان با طراحی سایت

یکی دیگر از دلایل اهمیت طراحی سایت، ایجاد یک پایگاه اطلاعات و داده های قدرتمند برای تمامی اطلاعات کسب و کار شما و همچنین، ایجاد یک سیستم خوب برای امور داخلی شرکت برای شما و کارمندان شما است. به طوری که می توانید یک مجموعه کامل و همیشگی از محصولات، سرویس ها و خدمات خود در زمینه کاریتان ایجاد کنید و آن را مدیریت، اصلاح، به روز رسانی و حذف یا اضافه نمایید.

۹. بهبود خدمات مشتریان و پشتیبانی و افزایش فروش با طراحی سایت

با داشتن یک وب سایت خوب، می توانید قسمت های مختلفی مانند پرسش های متداول، پاسخ و پرسش برای مشتریان، سیستم تیکتینگ و… ایجاد کنید و در نتیجه، تعامل بیشتر و بهتری با مشتریان خود داشته باشید. این امر قطعا باعث افزایش بازدیدکنندگان و فروش شما خواهد شد که این هم از دلایل ضرورت طراحی یک سایت حرفه ای برای کسب و کار شما به حساب می آید.

همچنین با سیستم تیکتینگ و ساپورت آنلاین، می توانید سرویس دهی و پشتیبانی به مشتریان خود را توسط یک وب سایت سرعت دهید. در انجام کلیه امور مشتری چند پله جلو تر باشید!

 10.بازاریابی آسان در سایت

قطعا تبلیغات در دنیای اینترنت راحت‌تر، پربازده‌تر و سریع‌تر خواهد بود. همچنین با استفاده از خدمات گوگل ادز و سئو سایت  می‌توان به کسب‌وکار اینترنتی رونق بیشتری داد.
خدمات گوگل ادز، سیستم تبلیغات در گوگل بوده که یک سایت با پرداخت هزینه و شارژ حساب کاربری خود، می‌تواند با کلمات کلیدی خود، در صفحه اول جستجوی گوگل قرار گیرد. تا زمانی که حساب کاربری شما دارای اعتبار باشد، این تبلیغات ادامه پیدا کرده و افراد بیشتری وارد وب‌سایت شما می‌شوند.

11.حراجی‌های گسترده در سایت

فرض کنید یک فروشگاه در یک شهر اقدام به حراج کردن بخشی از محصولات خود کند. قطعا سایر مشتریان در سایر شهر نه تنها از این حراجی مطلع نمی‌شوند بلکه امکان مشاهده کالا و خرید را نخواهند داشت. اما در یک فروشگاه اینترنتی، محدودیت جغرافیایی معنایی ندارد. هر شخصی از هر کجای دنیا می‌تواند از طریق وب‌سایت سفارش خود را ثبت و پرداخت و از طریق خدمات پست آن را دریافت کند.

12.امکان نمایش نمونه کارهای بیشتر در سایت

یکی دیگر از دلایل اهمیت طراحی سایت این است که زمانی که شما یک سایت اختصاصی برای کسب و کار خودتان داشته باشید، می‌توانید در آن به صورت نامحدود تجربیات و نمونه کارهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

13.برندسازی با طراحی سایت

شما به وسیله داشتن یک سایت استاندارد و اصولی می‌توانید خدمات و محصولات خود را به هزاران مخاطب معرفی کنید. بدین ترتیب شهرت کسب و کارتان افزایش یافته و به مرور زمان به نقطه‌ای می‌رسید که اعتبار تجاری بالایی به دست خواهید آورد. از طریق طراحی سایت می‌توانید برای خود یک برند شناخته شده داشته باشید و کسب و کارتان را ارتقا دهید.

سخن آخر در رابطه با طراحی سایت

به همان میزان که طراحی سایت، از اهمیت زیادی برخوردار است.سئو و بهینه سازی وب سایت نیز، دارای اهمیت بسیار بالایی است که در مقاله ضرورت و اهمیت سئو به آن پرداخته ایم. همچنین، برای دریافت هرگونه مشاوره در زمینه طراحی سایت و سئو در تهران یا دیگر شهر ها، با تیم پشتیبانی ویستاوب تماس بگیرید و به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت کنید.

5/5

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.